23 محرم / سالگرد تخریب حرمین عسگریین و سرداب مقدس حضرت بقیه الله (عج) + (مستند , سخنرانی و مداحی )

۲۳ محرم / سالگرد تخریب حرمین عسگریین و سرداب مقدس حضرت بقیه الله (عج) + (مستند , سخنرانی و مداحی )

۲۳ محرم / سالگرد تخریب حرمین عسگریین و سرداب مقدس حضرت بقیه الله (عج) + (مستند , سخنرانی و مداحی )

 

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِکَ

خدایا لعنت کن نخستین ستمگرى را که بزور گرفت حق محمد و آل محمد را و آخرین کسى که او را در این زور و ستم پیروى کرد.

 

شش سال پیش در بیست و سومین روز از ماه محرم، اشغالگران و تروریستهای مزدور آنان، در جنایتی هولناک، در شهر سامره، به تخریب حرم مطهر حضرت امام هادی(علیه السلام) و امام حسن عسکری(علیه السلام) دست یازیدند و لعن و ننگ و نفرین ابدی را برای خویش خریدند.

 

 

مرثیه و مداحی

 

سخنرانی

 

http://dl.tazohor.com/dl1/filez/haram1_%28Tazohor.com%29.jpg

http://dl.tazohor.com/dl1/filez/haram2_%28Tazohor.com%29.jpg

http://dl.tazohor.com/dl1/filez/haram3_%28Tazohor.com%29.jpg

http://dl.tazohor.com/dl1/filez/822_%28Tazohor.com%29.jpg

سالروز تخریب حرمین عسکریین آنان که دیدن نور حق را برنمی تابند، پیوسته صف های باطل را می آرایند و توان درک درست را از دست می نهند. در طول تاریخ، هماره کافران و منافقان و منفی اندیشان، در برابر مؤمنان عاشق و مثبت گرایان صادق، ایستاده اند و تلاش ورزیده اند تا با بهره گیری از انوع ترفندها، به گمان باطل خویش چشمه های جوشان و رودهای خروشان حقایق و معنویت را تند کنند. آنان پنداشته اند که می توانند خورشید را از تابیدن باز دارند و با اندیشه های پلید خویش، روشنایی را از جهان بزدایند و یا گل ها را خار بنمایانند. اما به لطف ایزدی همواره خود، خوار شده اند و گل ها بیش از پیش به جلوه گری و عطرافشانی پرداخته اند. آفتاب، پیوسته تیرگی ها را زدوده است و چشمه ها و رودهای خروشان همیشه به دریا پیوسته و جاودانه و بی مرگ شده اند!

همه مؤمنان و پیروان امامت و ولایت را در سال یاد این فاجعه بی شرمانه دشمنان ایمان و امان، تسلیت سزاوار باد و نابخردانی را که گمان برده اند می توانند با پلیدی خویش، نور پاک حق و چراغ روشن دین و معنا را از شبستان دنیا محو کنند، هشداری گزنده روا باد که پُف ناچیزشان، توان به خاموشی کشاندن چلچراغ حقایق را ندارد و این گونه تلاشهای مذبوحانه به اندازه سر سوزنی قادر نیست عشق و ولای رهروان راه خدا را در پیمایش کوچه های روشن و خیابانهای آفتابین راهبری معصومان تاریخ- که از زبان همه پاکان بر آنان درودی فراوان نثار باد- اندکی بکاهد.

 

نه ما، که همه آزادگان، همه تاریخ و همه ذرات گیتی، چنین بداندیشی ها و کوته نگری ها را محکوم می کند و ما با تجدید میثاق با امامان والا مقام خویش، سر در راه عشق و جان در راه پیروی آنان می گذاریم و برای همه عالمان زشتی آفرین و تباهی طلب، ننگ و نکبتی و دور باد از رحمت خالق یکتا را از پیشگاه او می خواهیم!

اما به راستی چه دست‌هایی مانع بازسازی حرمین عسکریین می‌شدند؟

گذر زمان در شهرهای گوناگون عراق و بالا رفتن فهم عمومی مردم این کشور، اسناد و مدارک جدیدی را از توطئه‌های مذهبی و سیاسی این کشور آشکار می‌کند.

 

به گزارش پایگاه بقیع به نقل از تابناک، در همین زمینه، چندی پیش در دفتر «ع. د»، یکی از رهبران بزرگ سنّی‌ها در پارلمان عراق، سندی پیدا شده  بود که او با برخی از نیروهای شبه‌نظامی سنّی و برخی سیاستمداران کنونی عراق، قراردادی را در مخالفت با بازسازی حرمین عسکریین تنظیم کرده‌ بود و چند شرط برای بازسازی گذاشته و گفته‌ بودند : دولت به کلی دست از بازسازی بردارد یا اگر قصدبازسازی دارد، این شرایط را مراعات کند:

۱- حرمین به مسجد بزرگ سامرا تغییر یابد.

۲- توسعه حرمین در اندازه کنونی باشد.

۳- گنبد و مناره‌ها طلاکوب نشوند.

۴- مقبره و ضریح نداشته باشند.

۵- نام عسکریین روی سنگ مرمر کف مسجد نوشته شود.

۶- سرداب غیبت تخریب شود و نشانه‌ای از غیبت در آنجا باقی نماند.

۷- اذان شیعیان از حرم پخش نشود.

۸- اداره تولیت حرمین به دست اوقاف اهل تسنن باشد.

۹- آغاز بازسازی در حرمین با تأیید این شرایط از سوی مراجع شیعه انجام شود.

گفتنی است، دریکی از  سفرهای نوری مالکی به ایران، یکی از مسئولان طراز اول کشور به وی گفته بود: «باقیات و صالحاتی برای خود انجام بده و حرمین عسکریین را بازسازی کن و آن را گسترش بده» که نوری مالکی در پاسخ گفته است: من مدرسه و حسینیه آیت‌الله بروجردی را در سامرا احیا کرده‌ام.

 

نظر دهيد