چهره های آخرالزمانی (۱5) / یاران بدر

چهره های آخرالزمانی (۱۵) / یاران بدر

چهره های آخرالزمانی (۱۵) / یاران بدر

chehrehha

بی گمان هیچ سرداری بی حضور فرماندهان شجاعش، و هیچ فرماندهی بدون لشکری نیرومند قدرت ایجاد حکومتی جهانی را نخواهند داشت. بزرگترین سردار عالم نیز برای فتح جهان از ۳۱۳ مرد و زن برای فرماندهی نیروهای خیر کمک خواهد گرفت.
یاران حضرت مهدی (عج) رنگ و بوی آن حضرت را دارند و تا تعداد آنها به ۳۱۳ نفر نرسد ظهور محقق نخواهد شد. البته تکمیل این تعداد تنها یکی از شرایط ظهور است، نه شرط ظهور.

این ۳۱۳ نفر که ویژگی های منحصر به فردی دارند، فرماندهان سپاه امام زمان (علیه السلام) در هنگام ظهور آن حضرت هستند. در زمان ظهور، در مکه حاضر می شوند. برخی شب در شهر دیگری در خوابند و صبح در مکه بیدار می شوند(۱) در نهایت این ۳۱۳ نفر که ۵۰ نفر آنها را زنان تشکیل می دهند (۲) بدون هیچ قرار قبلی گرد امام خویش جمع می شوند. زمانی که امام زمان (عج) نخستین فریادهای دادخواهی را به زبان می آورند با او بیعت می کنند و در شکست باطل او را یاری می رسانند.

از روایات می توان دریافت که این ۳۱۳ نفر از انسانهای خاص هستند. از بندگان خالص خداوند. از روایات به نظر می رسد قدرت طی الارض دارند.

قدرت بدنی آنها شگرف است؛ نیروی چهل مرد به آنها داده شده، قلب آنها چون آهن است و کوهی نیست که از سر راه برندارند.(۳) البته این موضوع علاوه بر قدرت بدنی به نیروی ایمان آنها نیز برمی گردد.  نیروی ایمان آنها به حدی است که جز خدا نمی بینند و همه چیز را خدا می بینند و به همین دلیل هیچ ترس و اندوهی ندارند. (۴)

آنها شیران روز و زاهدان شب اند. (۵) سلاح آنها، که منقش به نام خودشان و پدرشان است، برنده و سلاح برتر آنها که خداوند از فضلش به آنها بخشیده است، سلاح هراس است. (۶) یعنی آنها با حضور خود در جبهه ی حق، ترس در دل اهل باطل می اندازند. و این از نیروی ایمان آنهاست.

عزت آنها به حدی است که حیوانات میز میل همیاری با آنان را دارند و قطعه زمینی که فرش گامهای آنان شده به خود مباهات می کند و بر دیگر سرزمینها فخر می فروشد (۷)

این یاران که به تعداد یاران پیامبر اسلام (صلوات الله علیه و آله) در جنگ بدر هستند، در فتنه ها و بلایای آخرالزمان آب دیده می شوند و برای یاری حضرت برگزیده می گردند. (۸)

۳۱۳ فرمانده، لشکری در حدود ۱۰۰۰۰ (ده هزار) نفر دارند که همگی یاوران حق اند.

پس از برچیده شدن باطل، این فرماندهان، امیران مناطق مختلف حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) خواهند بود. بدین طریق، عدالت تنها از طریق عادل واقعی به اجرا در خواهد آمد. (ان شاء الله)

 

پی نوشت:
۱٫بحارالانوار، ج ۵۲، ص ۳۷۰، ح ۱۵۹
۲٫همان، ص ۲۲۳
۳٫همان، ص ۳۸۶
۴٫کمال الدین و تمام النعمهه ج۲، ص ۳۵۷
۵٫الفتن، ص ۲۱۳
۶٫بحار الانوار، ج۵۲، ص ۱۹۱
۷٫همان، ص ۳۲۷
۸٫ترجمه و شرح نهج البلاغه، خطبه ۱۵۰، صص ۴۵۹- ۴۵۸

با استفاده از کتاب معرفت امام زمان و تکلیف منتظران
 

نظر دهيد