وضعیت زننده حجاب دختر «خادم الحرمین الشریفین» +عکس

وضعیت زننده حجاب دختر «خادم الحرمین الشریفین» +عکس

انتقاد تند دختر ملک عبدالله از وهابیت

وضعیت زننده حجاب دختر «خادم الحرمین الشریفین» +عکس

«عادله»، دختر ارشد ملک عبدالله، پادشاه عربستان در مصاحبه‌ای با روزنامه فرانسوی لوفیگارو قوانین وهابیت را مورد انتقاد قرار داد.

بنابراین گزارش، دختر پادشاه عربستان که پدرش رئیس یکی از دیکتاتوری‌ترین حکومت‌های حال حاضر در سطح جهان است که در آن زنان حق رای، انتخاب همسر و رانندگی ندارند، در حالی که تقریبا از رعایت حجاب صرفنظر کرده و تنها یک روسری به شکلی نامناسب بر سر کرده بود، ضمن انتقاد از نقاب و روبنده گفت: ازدواج دختران زیر ۱۶ سال احمقانه و باعث عقب‌ماندگی آنهاست.

دختر دیکتاتور آل‌سعود همچنین اختلاط دختران و پسران در مکان‌های عمومی در صورتی که باعث ناهنجاری‌ نشود را بلامانع دانست و از جدایی دختران و پسران در جامعه عربستان ابراز تعجب کرد. وی منظور خود را از ناهنجاری توضیح نداد اما بدیهی است که اختلاط بین نامحرمان در تمامی مذاهب اسلامی حرام است.

وی در ادامه گفت: ما نباید اجازه دهیم که این وضع در جامعه ما ادامه پیدا کند و باید در صدد تغییر این قوانین متحجرانه بر آییم!

 

 

هرچند برخی قوانین در عربستان سعودی متحجرانه است، اما عادله، دختر کسی که خود را «خادم الحرمین الشریفین» می‌خواند، در این سخنان خود حتی برخی احکام اصیل دینی را نیز زیر سوال برده است. شاید اگر این سخنان از کس دیگری شنیده می‌شد جای تعجب نبود اما وقتی فرزند ملک عبدالله چنین می‌گوید، سوالات بسیاری را در اذهان جهانیان ایجاد می‌کند.

مذهب وهابیت از مذاهب جعلی است که ریشه در افکار اصیل اسلامی نداشته و منبعث از افکار شخصی تندرو به نام «محمد بن تیمیه» است. بن تیمیه نظراتی در قبال اسلام دارد که اصولا با نظرات اصیل اهل سنت نیز متفاوت است اما همین نظرات وی منجر به ایجاد دیکتاتوری در سرزمین حجاز و تجاوز به حقوق سایر ملت‌ها از جمله ملل افغانستان، پاکستان، بحرین و … شده است.

گفته می‌شود سران رژیم آل‌سعود هیچ اعتقاد و التزامی به عقاید اسلامی از بیخ و بن ندارند، تا آنجا که ملک عبدالله با جرج بوش به رقص شمشیر پرداخت و حتی برخی منابع از میگساری این دو با یکدیگر خبر داده‌اند.

البته در این میان زیرکی لوفیگارو نیز شایان توجه است، چرا که زمانی این مصاحبه را منتشر می‌کند که ممنوعیت نقاب و روبند در خاک فرانسه دردسرهایی را برای مقامات فرانسوی ایجاد کرده است. افکار عمومی جهان این اقدام را نقض حقوق بشر می‌دانند.


۲ نظر

  1. ناشناس گفت:

    ۱ – مذهب وهابیت وجود خارجی ندارد ، اگه از اهل سنت ایران هم بپرسید ، میگن قوانین عربستان در مبنای مذهب امام احمد بن حنبل هست ۲ – ملک عبدالله فقط یک امیر هست و باید فتاوی و قوانین شریعت رو از مفتی عظم بگیره و اجرا کنه ، بنابراین برای باید برید سراغ مشایخ و علمای عربستان ، نه امیری که نه عالم هست و نه ادعاشو داره

نظر دهيد