نمادهاي فراماسونري در سريال قهوه تلخ ( بخش دوم )

نمادهای فراماسونری در سریال قهوه تلخ ( بخش دوم )

نمادهای فراماسونری در سریال قهوه تلخ ( بخش دوم )

در اینجا به نمایش دادن بخش دوم نمادهای فراماسونری در سریال پر طرفدار قهوه تلخ می پردازیم برای مشاهده نمادهای اولیه این سریال به بخش اول آن مراجعه کنید. سریالی که این روزها با تبلیغات میلیاردی خود به اوج شهرت و فروش رسیده است.

به کارگیری ستاره ۶ پر ( هگزاگرام – hexagram) یا ستاره صهیون که از ستاره های مشهور فراماسون هاست . این ستاره  از قرن ۷ وارد آیین یهودیت شده . این ستاره از ستاره های مهم در جن پرسی و پرستش شیطان است . به طوری که تفاسیر متعددی از این ستاره در آیین فراماسونری شده است :

اولین وبسایت نقد و بررسی ادیان و مذاهب دست ساز بشر :: www.mohakeme.com

در قسمت اول این تصویر دوربین مدام از سمت این ستاره ۶ پر به جای دیگر تصویر کشیده میشود. نکته اینجاست که هر شکل ۶ پری ، ستاره ۶ پر نیست . اما نکاتی در قسمت اول این تصویر نهفته که بسیار جالب است :

محل فیلم برداری این سریال در کاخ نیاوران است . تارخچه ای کوتاه ای کاخ نیاوران :
“عملیات احداث این کاخ به دستور محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۳۷آغاز گردید و با وقفه‌ای که در ساخت آن پیش آمد در سال ۱۳۴۶ به اتمام رسید و به محل سکونت محمدرضا پهلوی و خانواده اش اختصاص یافت.”

اما محمد رضا پهلوی کیست ؟ وی یکی از ماسون های یکی از لژهای ایران است .بنابر این چون یک ماسون است و پادشاه ایران است باید محل سکوت وی دارای شاخصه های ماسونی باشد.

اما نکته اینجاست که چرا کارگردان سریال قهوه تلخ باید محل فیلم برداری را جایی اعلام کند که آن محل دارای شاخصه های ماسونی است . و اگر هم مجبور هست چرا باید از این نماد ها به طور مداوم تصویر برداری کند ؟

در قسمت دوم این تصویر هم ستاره ۶ پر یا صهیون در گوشه دیوار که با سایه ترسیم شده است دیده میشود.

——————–

باز هم ستاره ۶ پر ، اینبار در انگشتر یکی از شخصیت های فیلم . عموما وقتی چند نماد قطعی در یک فیلم دیده میشد، دیگر نماد های مشکوک هم بیشتر جلوه میکند. :

اولین وبسایت نقد و بررسی ادیان و مذاهب دست ساز بشر :: www.mohakeme.com

نماد تک چشم در سریال قهوه تلخ. تک چشم ( چشم چپ) یکی از نماد های فراماسون هاست که تفاسیر متعددی از آن شده اما یکی از تفسیر های جالب از تک چشم این گونه تبیین شده است :

“. در زمانی که حضرت ابراهیم قصد داشت اسماعیل را قربانی کند شیطان بارها او را وسوسه کرد و قصد داشت وی را از این کار منع کند و ابراهیم به سمت او سنگ میزد و آخرین سنگ به چشم راست شیطان خرد و چشم راست شیطان کور شد. بنابراین به کار بردن نماد چشم چپ به احترام پادشاه آنان یعنی شیطان است”

در این سریال نماد تک چشم (چشم چپ) را در جای جای سریال میتوان مشاهده نمود :

اولین وبسایت نقد و بررسی ادیان و مذاهب دست ساز بشر :: www.mohakeme.com

و در کارکتر دواءالملک :

اولین وبسایت نقد و بررسی ادیان و مذاهب دست ساز بشر :: www.mohakeme.com

——————————

و جالب ترین جای مطلب این که دوربین در قسمت های مختلف به ستون های ماسونی کاخ کشیده میشود اما در چه زمانی ؟ در قسمت ۲۷ (۹=۲+۷) و در دقیقه ۳۳ تصویر بر روی ستون هایی که یا طراحی لژ های ماسونی ساخته شده است کشیده میشود. باز هم دو نماد ۹ و ۳۳ را در سریال قهوه تلخ مشاهده شد :

اولین وبسایت نقد و بررسی ادیان و مذاهب دست ساز بشر :: www.mohakeme.com

اما این ستون ها چه ستون هایی هستند ؟ این ستون ها دقیقا شاخصه های ستون های ماسونی را دارند که در لژ ها استفاده میشود . ۲ ستون ماسونی کنایه از ۲ ستون معبد سلیمان است که فراماسون ها معتقد اند که در ابتدای ورودی معبد سلیمان ۲ ستون قرار داشته و البته چند تفسیر دیگر هم از این دوستون میشود که در این جا به آن اشاره نمیکنیم .برای نمونه این تصاویر را نگاه کنید :

اولین وبسایت نقد و بررسی ادیان و مذاهب دست ساز بشر :: www.mohakeme.com

و این تصویر :
یکی از جالب ترین عکس ها ، تصویر کارگردان است که در کنار ستون ماسونی ایستاده .(البته این تصویر در چند قسمت تکرار میشود ). فعلا به دلیل برخی شرایط از تفسیر نام کاراکتر “بلوتوث” چشم پوشی میکینم :

اولین وبسایت نقد و بررسی ادیان و مذاهب دست ساز بشر :: www.mohakeme.com

در سمت چپ این تصویر، سر یکی از اسطوره های تاریخ بر روی یک ستون ماسونی و در سمت راست هم جرج واشنگتن (ماسون اعظم ) به علاوه ستون ماسونی معروف، دیده میشود.

 

اولین وبسایت نقد و بررسی ادیان و مذاهب دست ساز بشر :: www.mohakeme.com

مهدی سامنی

منبع : محاکمه

 

شما چه فکر می کنید ؟ آیا همه این ها تصادفیه ؟آیا هنوز هم باید از این نمادها در مجموعه ها و سریال های فرهنگی کشورمان ببینیم؟ آیا این سریال کارشناس (روحانی)داشته است؟
چرا باید در سریال ها از این موارد دیده شود در حالی که این همه مستند در فضای مجازی موجود است باید از طریق رسانه ها و برنامه تلویزیونی اطلاع رسانی بشود تا تمام مردم با این نماد ها آشنا شوند.

البته گاهی کوتاهی ها را نمی توان عامدانه تلقی کرد بلکه باید گفت عدم شناخت و عدم توجه به این گونه مسائل باعث این گون اتفاقات در این زمینه می شود.

۷۳۸ نظر

 1. majid گفت:

  سلام دستتون درد نکنه، خیلی جالب بود

 2. Fatemeh گفت:

  سلام. من اصلا قصد توهین به شما رو ندارم. بنده خودم یکی از کسانی هستم که اگه واقعا این چیزا وجود داشته باشه به شدت باهاش مخالفم. ولی بالا رفتن آمار بازدید سایتتون انقدر براتون ارزش داره که به خاطرش اسم و باوری که مردم از هنرمندان کشور دارن رو خراب کنید؟ ثانیه های زندگیتون انقدر براتون بی ارزشه که چندین ساعت وقت گزاشتین خیره شدین به دکور صحنه و ژست های مختلف بازیگر ها و نسبت به هدف اصلی کسایی که روزها و ماه ها عمرشونو گزاشتن به خاطر ما خستگی و بی خوابی و… رو تحمل کردن تا ما رو سرگرم و شاد کنن بی خیال بشید؟ حرف شما یعنی آقای مدیری انقدر وضعیت مالیش خوبه ملیون ها و شاید ملیارد ها هزینه گزاشته کل این ساختمون رو با این نماد ها ساخته؟ واقعا که… نمیدونم باید از این کارتون عصبی بشم یا بخندم. یعنی تو دنیا هر کسی یکی از چشماشو بست یا هر کسی دستشو برد داخل کتش فراماسونره؟ چرا توهین ه شعور به شخصیت انسان ها تا این حد براتون آسونه؟ اونم کانی که همه ی ایران میشناسنشون. من نه وکیل وسی آقای مدیری ام نه هیچ کدوم از عوامل سریال قهوه تلخ. ولی در مقابل این کار ششما نمیشه سکوت کرد. حالا اگه فکر میکنید چیزایی که نوشتم به ضررتونه, نظر منو منتشر نکنید.

  • عاشقتم مهران مدیری گفت:

   ممن اصلا قبول ندارم شما به هرقیمتی میخواید یه مطلب جور کنید و درباره ی فراماسونی بنویسید …. درحالی که هدف فراماسون ها هم همینه …. اینجوری ذهن مردم رو خراب میکنید بطوری که همه جا حتی توی خیابون و بقیه فیلم ها میخواد دنبال این نمادها بگرده و هر گردی رو گردو میبینه دلایل شما هم مسخره است و اون دنیا در مقابل تهمت و بازی کردن با ابروی مهران مدیری مسئولید ….
   شما از فراماسونا هم بدترین خدا نبخشتتون انشاالله .

 3. ناشناس گفت:

  چون تلویزیونو پیچوند ف ر ا م ا س و ن ر ی شد؟

 4. ناشناس گفت:

  واقعا که احمقه نویسنده یا مردم رو خر فرض کرده

 5. فرانکنشتاین گفت:

  خاک تو سر هلمتون فکنن با اون نظراتون.د

 6. maryam گفت:

  فقط باکمی منطق می توان فهمید که افشای این علامت ها وسرگرم  کردن مسلمانان هم به این موضوعات از اهداف خود فراماسون هست انها می خوان اینجور جلوه بدن که قدرت مطلق هستن واز دست ما کاری ساخته نیست ولی باید با برخوردی که در شان مسلمانان باشه نشون بدیم که هیچ وقت به نابودی ما نمی توانند برسن امیدوارم کمی  کمک کرده باشم

 7. ی بنده خدا گفت:

  واقعا که اگه واقعا این اتفاقات تو این فیلم افتاده چرا تازه یادشون افتاده همون اولاش باید جلوش رو میگرفتن

 8. فراماسون گفت:

  مهران جان قربونت برم با این کارت خیلی ها رو سرگرم کردی۰۰۰۰۰

 9. مسلمان گفت:

  هرگردی گردو نیست 

   حالا فراماسون ها کلی نمادوعکس وحالت دست وچشم و… دارند نمیشه که هرکی به این حالات شباهت داشت بگیم فراماسونه . سریال   

  قهوه تلخ رو میشه گفت تمام ایران دوست داشتند لطفا به جای اینکارا ایرادای اصولی ترازجامعه که به فراماسون مربوط میشه را پوشش بدید یه خورده ازخوداونایاد بگیریم اونا همیشه ماروبازی دادان که مابااین نمادای بی ارزش سرگرم باشیم وکارای مهم دیگشونو فراموش کنیم وهمینجوری ازکنارش رد بشیم

 10. setayesh گفت:

  آخه مگه میشه؟شاید اتفاقی بوده نمیشه که هرچیز رو به عمد گرفت یعنی کلاه آدم نمیشه  به خودبه خودی کج بشه؟مهم دل ونیت آدماست ماها عادت کردیم الکی قضاوت کنیم من قبول ندارم

 11. سجاد گفت:

  آقا تا اطمینان از چیزی نداری نباید بیخودی تهمت بزنید , گناه داره به خدا

 12. بهزاد گفت:

  سلام دارم خدمت برو بچ

  آقایون و خانومایی که دنیا رو سرتون گذاشتید دقت کنید که این مسایل در حدی نیست که شما با لعنو نفرینو بد و بیراه گفتن به همدیگه حلش کنید

  پس خواهشن مواظب کلاه خودتون باشید و قبول کنید اگه ما هم اندازه اونا برا سیاست و مذهب خودمون تلاش میکردیم الان بجای اینکه ما تو کوچه پس کوچه های محلمون دنبال نماد فراماسونری بگردیم اونا دنبال راه چاره بودن!!!!!!!!!!

  به ولله قسم همه ما میدونیم چی به چیه ولی دوست داریم با رد نظر همدیگه خودمونو سر نشون بدم

  بنده عرضی ندارم ولی یه نمه مواظب شخصیت هم باشید

  اللهم العجل لولیک الفرج

 13. ناشناس گفت:

  *من حاضرم قسم بخورم که گردانندگان این وبسایت دشمن اسلام و ایران هستند  

 14. مرتضا گفت:

  وقتی که تمام زندگیتون بخاطر یه فراماسون اشغال نابود شد…

  خدانکنه بلایی که سر عشق منو،من اومد سر کسی بیاد…

  خدانکنه.

 15. طراحی وب سایت خبری گفت:

  بسیار عالی و مفید بود

 16. یه دوست گفت:

  واقعا دارید با خودتون میجنگید اینا همه واقعیت داره واینا نشونه از نادانی مردم و مسئولینه ….

 17. ريحانه گفت:

  میتونم تأسف بخورم به حالتون؟ اخه…. به شقسقه چه ربطی داره؟ توروخدا وقت با ارزشتونو صرف دین و پیشرفت کشور کنید. انقدم گناه مردمو به دوش نکشین

 18. شما گفت:

  با سلام خدمت همگی.
  من نمی‌دونم چرا هر وقت یکی بیاد و درباره‌ی فراماسون‌ها چیزی بگه می‌زنن توی سرش.البته عزیزان حق هم دارن نمی‌شه به مهران مدیری که این همه توی این مملکت سابقه درخشان داره تهمت زد.ولی نشانه‌هایی که ارائه شده خودش هم جای تأمل داره.پس خواهش می‌کنم بجای توهین به این عزیزی که این مطالب و تصاویر رو توی این صفحه گذاشته،مؤدبانه نظرش رو رد کنید. و در آخر چه خوبه که همه نظرشون رو بتونن بیان کنند.

 19. محمذ گفت:

  بیخود و بی جهت و بدون دلیل بهمون جهان سومی نمیگن که همیناس دلیلاش. تفکر و منش ما از بلاد کفر و فروماسیونرها هزاران برابر غیر انسانیتر وضد اسلامتره.باید قبول کرد این وضعی که داریمو اختلاقمون با اروپا و امریکا رو کاملا مستحقشیم

 20. عمار سید علی گفت:

  آقا شما زیاد خودتو اذیت نکن مردم ما یاد گرفتنیاد نگیرن اصلا کاری به شیطان پرستی ندارم شما چند نفرتون از حجاب ظاهر و باطن حضرت زهرا پیروی میکنید از مجالس عروسیتون پیداس که کشته مرده دین هستین از آزادی که خواستارش هسین معلومه نکنه همه از دم نماز شب خونید اصلا میدونید امام زمان برای چی ظهور میکنه و چی کار میکنه براش یه دعا کردی افتخار قرآنیت چیه تنها افتخار ما اینه اصغر فرهادی جایزه بگیره  مردم خوابید چی بگم از مداحای خودمون بگم که سینه زنی حسین رو با مجلس پارتی اشتباه گرفتن برید بخونید چرا  سال دفاع مقدس داشتیم

نظر دهيد