نظر آیت الله صافی پیرامون طلسم و جادو

نظر آیت الله صافی پیرامون طلسم و جادو

نظر آیت الله صافی پیرامون طلسم و جادو

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در جواب استفتائی پیرامون طلسم و جادو نظر خود را اعلام کردند.

بسمه تعالی

محضر مبارک مرجع معظم تقلید شیعیان حضرت آیت الله صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی

با سلام و احترام. اینجانب چند ماه پیش با شخصی که مدعی ارتباط با جن‌ها بود آشنا شدم. ایشان با ادعای این که مشکلات بنده در زندگی بخاطر طلسمی است که من شده‌ام، ‌دعایی به من تعلیم داد و تعهد کرد که طلسم مرا بشکند. وی با خواندن اذکار و اورادی، و نیز توسل به شیطان و مدح او، ادعا کرد که طلسم مرا شکسته است. سؤال بنده این است که آیا طلسم و جادو حقیقت دارد؟ و چنانچه حقیقت ندارد و صرف ادعا است، ‌معاشرت و ادامه ارتباط با چنین اشخاصی چه حکمی دارد؟ با تشکر

بسم الله الرحمن الرحیم

علیکم السلام و رحمه‌الله

اگر سحر و جادو اصلی داشته باشد، فعلاً کسانی‌که مدعی هستند صرف ادعا است و کسی طلسم و جادو نمی‌شود و مؤمن نباید به این چیزها اعتنا کند.

توجه داشته باشید در معاشرت و همنشینی که در ساختن شخصیت انسان بسیار مؤثر است، باید دقت کامل شود که با اشخاصی معاشرت کنید از معاشرت با آنها بهره‌های روحانی و معنوی ببرید. مجالست با حضرات علماء اعلام و اهل تقوی و پارسائی و مردمان آزموده و سالخورده و با تجربه و با سابقه در اسلام موجب رشد عقل و دین و ایمان می‌شود، چنان‌که همنشینی با کسانی که انحرافات فکری دارند بسیار بسیار مضرّ است و خطر آن برای روح و معنویات انسان از سمّ کاری بیشتر است.

باید از حضور در مجالس چنین اشخاصی و جلسه‌هایی به شدت پرهیز نمود و به عکس مجالس وعظ و سخنرانی‌های مذهبی و محضر علماء و محافل دعا و تلاوت قرآن و ذکر مناقب و فضائل اهل بیت علیهم السلام را غنیمت شمرد؛ و مؤمن باید اجابت ادعیه خود را با توسل به دامان اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از خدای سبحان طلب نماید. انشاء الله موفق باشید.

۱۵ رجب المرجب۱۴۳۲

۲ نظر

  1. ناشناس گفت:

    من تا به حال تحقیقات بسیاری کردم به این نتیجه رسیدم که توانایی جادوگری در دو دسته افراد است . برخی با عبادت شیطان و برخی از طرف خدا اگر جادو باطل است پس چرا توانایی ان وجود دارد ؟ اگر وجود ندارد پس معجزه ی  موسی دربرابر جادوی ساحران فرعون چه بود ؟ اگر جادو باطل است دلیل آن چیست ؟ما این ها را از معلم دینی خود می پرسیم ولی او به ما جواب نمی دهد .                                   
    ۱۴ ساله

نظر دهيد