فتاوای مخالفین 9 (جواز استمنا و خود ارضایی!!!!)

فتاوای مخالفین ۹ (جواز استمنا و خود ارضایی!!!!)

جواز استمناء (خود ارضایی)

از مجاهد نقل شده که گفته است: آنانکه پیش از ما مى زیسته اند پسران جوانشان را به استمناء و همچنین دختران و زنان را به استفاده از وسیله اى براى خود ارضایى وادار مى کرده اند تا از زنا دورى کنند. (۲۱)

ابن جریح از عمرو بن دینار نقل مى کند که گفته است: مانعى در جایز نبودن استمناء نمى بینم. (۲۲)

ثورى از عبّاد از منصور از جابر بن زید أبی الشعثاء نقل کرده است که گفت: تو صاحب منى هستى هر کجا خواستى آن را بریز. (۲۳)

ابن حزم گفته است: استمناء مرد همانند بازى کردن زن با فرجش مباح است وحرام نیست، سپس به دو آیه از قرآن استدلال مى کند ومى گوید: خداوند در این آیه فرموده است: (وقد فصّل لکم ما حرّم علیکم) و چون تفصیلى در باره استمناء نیامده است پس جایز است. و نیز در این آیه که فرموده است: (خلق لکم ما فی الأرض جمیعا). و در ادامه مى گوید: چون از مکارم اخلاق و فضایل نیست گروهى از آن اکراه داشته و گروهى آن را جایز دانسته اند. (۲۴)

ابن مفلح (از علمای اهل سنت) می گوید: زن نیز مانند مرد می تواند چیزی شبیه آلت را برای خود استعمال کند. سپس ادامه می دهد: استمناء عبارت است از کاری که به واسطه آن منی از انسان خارج شود و امام احمد بن حنبل با وجود ورع و تقوایی که داشت این کار را جایز می دانست. چرا که اینکار خارج کردن مواد زائد از بدن است. لذا انسان می تواند هر وقت لازم بود اینکار را انجام دهد و اصل وریشه آن به حجامت و رگ زنی برمی گردد !!! (مغنی ابن قدامه ۳/۸۷)

(۲۱) المصنف لعبد الرزاق / ج۷ / ص ۳۹۱ / ط المجلس العلمی بتحقیق الأعظمی

(۲۲) المصنف لعبد الرزاق / ج۷ / ص ۳۹۲ / ط المجلس العلمی بتحقیق الأعظمی

(۲۳) المصنف لعبد الرزاق / ج۷ / ص ۳۹۱ / ط المجلس العلمی بتحقیق الأعظمی

(۲۴) المحلى لابن حزم / ج۱۱/ ص۳۹۲ / ط دار الفکر بتحقیق أحمد شاکر

ادامه دارد…..

۳ نظر

 1. عسل گفت:

  اگه میخواین غلط بودن یه نظریه رو بنویسید اول به صورت درشت بنویسین که این مطلب اشتباهه و مثلا فلان فرقه همچین نظر غلطی رو داره ولی من که این صفحه رو باز کردم خشکم زد و واقعا فکر کردم جدی جدی جوازش صادر شده و بعد هم هرچی گشتم تو صفحتون چیزی ندیدم که غیر اینو گفته باشین یا حداقل انقد ریزه که اصلا پیدا نیست

 2. معبر سایبری فندرسک گفت:

  پناه بر خدا

 3. یک بنده خدا گفت:

  پناه بر خدااااااااااااااااااااااااااااااااا

  این چه چیزاییه که میگین؟

  🙁

نظر دهيد