عمر ملعون و پیرزن ؟؟؟؟؟

عمر ملعون و پیرزن ؟؟؟؟؟

عمر: “پیرزنهای بیسواد هم از من باسوادتر هستند !!! “

علمای ثقه و مورد اعتماد ما و جمعی که نزد نواصب ثقه هستند روایت کرده اند. حتی صاحب کشاف در تفسیرش و حمیدی در (جمع بین الصحیحین) روایت نموده اند که:

روزی عمر بن خطاب خطبه می خواند گفت: هر که بر مهریه زن مغالات (زیاده روی) کند و از چهارصد درهم بیشتر مهر نماید او را حد می زنم ) تنبیه میکنم) !!! و آنچه بر چهارصد درهم افزوده باشد را داخل بیت المال می کنم !!!

پیر زنی در آنجا حاضر بود. برخاست و گفت: ای عمر! کلام تو اولی (بهتر) به قبول است یا کلام خداوند تبارک و تعالی ؟؟؟ عمر گفت: کلام خداوند. پیر زن گفت: حق تعالی در قرآن مجید فرموده که :

و ان آتیتم احدیهن قنطار افلا تاخذوا من شیئا یعنی چنانچه کابین زنی را بار طلا قرار دادید مانعی ندارد….نساء /۲۰

عمر گفت: کلکم افقه من عمر حتی المخدرات فی الحجال !!! یعنی جمیع شما فقیه تر و داناتر از عمرید حتی پیر زن در خانه ها و یا زنان مخدره در حجله ها !!!

این در حالیستکه حتی مردان آن زمان سواد نداشتند چه برسد به زنان. پس سخن عمر به این معناست که حتی زنان و پیرزنان بیسواد که در حجله هاشان هستند نیز از عمر باسوادترند !!!

(سیره عمر ابن جوزی ص ۱۲۹- تفسیر ابن کثیر ج ۱ ص۴۶۷ – تفسیر کشاف ج ۱ ص ۳۵۷  تاریخ بغداد ج۳ص۲۵۷ – مجمع الزوائد هیثمی ج ۴ ص ۲۸۴- الدر المنثور سیوطی ج ۲ص ۱۳۳- جمع الجوامع ج۸ ص ۲۹۸- فتح القدیر ج۱ ص۴۰۷  و…)

۱۵ نظر

 1. علی گفت:

  این همه دم از آقا و ولایت می زنید
  لااقل به پیام آقا ، این منادی وحدت گوش بدهید . گیریم خاطراتی که از خلفا نقل نمودید صحیح هم باشد انصافا دور از اتحاد و شیوه اهل بیت عصمت و طهارت است که با این لحن آنها را مورد خطاب قرار بدهید
  .به مواضع حضرت امام برگردید.این چه سایت مزخرفی است

 2. foad گفت:

  سلام. اول اینکه حرفهای اقا واسه سیاسیون و سران مملکته نه من و تو که دینمون رو این وهابیت کثیف دارن میگیرن. دوما اینکه از بس مطالب مزخرف بوده همش رو هم خوندی.سوما اینکه بله که دم از ولایت میزنیم همه باید ولایی باشن.در اخر اینکه از فروع دین ماست عزیزم اولا تبری و بعد تولی و شیوه معصومین هم همین بوده لطفا مطالعه بفرمایید.با تشکر

 3. حمید گفت:

  شما که می گی مزخرفه با کدوم دلیل این حرف رو میزنی؟ منابع این مطالب رو که همه از علمای اهل سنت هستند نمی بینی؟ اگه منطقی هستی ثابت کن این حرفها رو علمای خودتون نزدن.

 4. مسعود گفت:

  با سلام
  یه سوالی در ذهن من بوجود آمده
  و آن اینکه اینایی که به اصحاب پیامبر
  لعن می گن بخصوص حضرت عمر رضی الله عنه
  از کجا می دونن که که نعوذ بالله ملعونن؟
  مگر نایب خاد هستن؟
  یا نکنه خود خدا هستن
  بهتره چشم رو باز کنن
  به قول معروف هر فحش دهنده دو گناه داره
  یکی گناه فحش دادنش
  یکی اینکه باعث میشه ما هم فحش بدیم
  پس خواهشا لعن نکنین

 5. foad گفت:

  سلام. ما نه خداییم نه پیغمبر . ما عمر رو لعن میکنیم چون پیامبر لعنتش کردند در جریان سرپیچی از لشگر اسامه که در کتب خودتون هم اومده مطالعه کن بعد اگه دیدی ما اشتباه میکنیم فحش بده خیالی نیس ولی اگه درست بود تو هم لعن کن.یا علی

 6. Fleta گفت:

  This is way more helpful than anything else I’ve lokoed at.

 7. من از مطالب سایت شما خیل خوشم میا د وواقعا مطالب ارزنده و مفید است( البته برای اهل اش) که از زمان معصومین علیهم السلام تاکنون این گونه فرصت پیش نیامده که حق وحقیقت ها را آشکار سازند ، ولی اگربه زبان که لعن ونفرین نباشد گمان کنم بهتر است زیر ا سیره امامان ما همواره سخن نرم و لین و خو ش خلقی ومهربانی بوده امیدوارم که سخن را به نرمی ادا کنید واز تندی وفحش وناروای پرهیز نمایید .

 8. Deidre Walczak گفت:

  Sorry, unfortunately I have to oppose with this story. Of course, I completely grasp that in fact we all have our distinctive feelings.

 9. حسام گفت:

  با سلام و درود بی پایان بر همه ی حق طلبان عزیز در هر کجای این کره ی خاکی
  به نظر من باید حقایق تاریخی با همه ی تلخی ها و خوشی ها با اجتناب از توهین و تمسخر به هر قوم و دین و مسلک بیان شود .
  این مطلبی را که الان من خواندم درست است که برای عزیزان اهل سنت بسیار تلخ و دردناک است که خلیفه ی محبوبشان اینگونه از خویش اعلام تواضع فرموده و دانشش را برملا کرده است .
  حقیقت واقعا تلخ است اما برای کسانی که طالب حق و حقیقت و راستی هستند بسیرا مورد نیاز است .
  و دوست دارم این سایت خوب هم بتواند تنها حقایق تاریخی را برملا کند و از لعن و نفرین به عقاید دیگران اجتناب کند چون دستور ائمه اطهار (س) می باشد .
  اما درباره ی لعن خلفای اهل سنت ما مطیع خانم فاطمه الزهرا (س) هستیم که طبق گفته ی آیت الله صافی گلپایگانی در جواب سران وهابیت درباره ی عقیده ی شیعیان نسبت به خلفای سه گانه ، فرمودند عقیده ی ما همان عقیده ی بی بی دوعالم است یعنی که در نماز این ها را نفرین و لعن می کردند .
  ما هم باید در نمازها و خلوتهایمان بر غاصبین و دشمنان اهل بیت لعن و نفرین بفرستیم هر که می خواهد باشد همین و بس
  شب روان مست ولای تو علی
  جان عالم به فدای تو علی

نظر دهيد