عمر ملعون و بدعت گذاری در اذان صبح!!!!!

عمر ملعون و بدعت گذاری در اذان صبح!!!!!

بدعت در اذان صبح

مالک بن انس در کتاب موطأ مى نویسد: مؤ ذن عمر نزد عمر بن خطاب آمد تا او را براى نماز صدا کند، دید عمر خوابیده است ، پس گفت : الصلاه خیر من النوم . یعنی نماز بهتر از خواب است. عمر هم دستور داد مؤ ذن ، این جمله را در اذان صبح قرار دهد. (۱)

زرقانى در تعلیق خود بر این روایت در شرح موطأ مالک مى نویسد: این مطلب را دارقطنى در سنن خود آورده است که عمر به مؤ ذن خود گفت : وقتى در نماز صبح به حىّ على الفلاح رسیدى بگو:  الصلاه خیر من النوم ، الصلاه خیر من النوم  .(۲)

این حدیث را ابن ابى شیبه از هشام بن عروه نقل کرده است . سایر محدّثان بزرگ اهل سنّت نیز آن را روایت نموده اند.

اسناد:

(۱) الموطأ للامام مالک ص ۵۸ ح ۱۵۱ ط بیروت.

(۲) ما جاء فی النداء للصلاه ص ۲۵

۸ نظر

 1. ناشناس گفت:

  هر چی دلت می خوادبگو جایگاه عمر(رض) بااین حرفاخدشه دار نمی شه این تویی که در آخرت به جرم تهمت وتمسخر صحابه کرام باید جواب گوباشی

  • foad گفت:

   اول سلام. دوم اینکه من از خودم نگفتم که از کتب همین مولویا و علمای خودتون گفتم. شما ناراحت نشو علماتون از این حرفا زیاد میزنن!!!!!!!!!!!!

   • امیر گفت:

    سلام

    ناراحت نشی عزیزم کار شما اهل تشیع فقط لعن ونفرین کردن مقدسات دیگران است و اصلا بجز خودتان کسی دیگر را قبول ندارید اما افتخار ما اهل سنت این است که به مقدسات دیگران احترام می گذاریم وبه کسی توهین نمی کنیم ودر تمام نمازهایمان براهل بیت پیامبر صلوات می فرستیم و فرزندانمان را با نهادن نام مبارک آن حضرات متبرک می سازیم و هیچ گونه دشمنی با اهل بیت نداریم و معتقدیم اگر دیگران در گذشته مرتکب اشباهاتی شده باشند حسابشان با خداوند است ونباید پشت سر مردگان حرف زد چون شیطان با آن دشمنی سر سختی که با بنی آدم دارد بعد از مرگ کاری با وی ندارد.اما انگار شما از شیطان هم سرسخت ترید. که هر روز در کتاب ها ، تلویزیون ها وهر جا که دستتان برسد به مقدسات اکثریت مسلمانان توهین می کنید و دشمن دیرینه ما وشما یعنی یهودیان را خشنود می سازید. اندکی تأمل کنید و ببینید که آیا این کارتان آب به آسیاب دشمن ریختن نیست ؟!!!!
    عزیزم این شیوه شما اسلامی وانسانی نیست قرآن را بخوانید که می فرماید به کافران ومشرکان نیز توهین نکنید آیا اصلا این آیه را دیده اید؟

 2. ناشناس گفت:

  بگرد و ببین اسلام اوردنت را در ایران مدیون که هستی .

  • foad گفت:

   اسلام اوردن تو که مشخص شد عمریه ولی من توسط عنایت حضرات معصومین علیه السلام اسلام اوردم دیگه گشتن نداره اون که باید بگرده شمایید که بگردید ببینید بابای خلیفتون کیه؟!!!!

 3. ناشناس گفت:

  پیش از اینکه به خودت اجازه توهین بدهی چشمانت را باز کن و دنبال حقیقت باش نه دنبال انچه خودت ساخته ای

  • foad گفت:

   من انچه گفتم جز حقیقت محض نیست وبا چشم باز و با مطالعه است. در ضمن شما چشمت رو باز کن و ببین که از کتب خودتون برگرفته شده و اینکه توهین اگه کردم به امر خدا و رسولش بوده .

 4. احمد گفت:

  سلام عمری ها گوش کنن. ما لعن میدیم ولی حکم مرگ برای کسی صادر نمیکنیم . یه کمی به این مفتی هاتون نگاه کنید ببینید اونا به خودشون که هیچ به گفته هاشونم شک دارن. عشقم علی و زهراست.

نظر دهيد