عمر ملعون و بدعت گذاری(نماز تراویح)

عمر ملعون و بدعت گذاری(نماز تراویح)

بدعت تراویح

ظاهر پاره ای نصوص این است که نخستین کسی که جماعت در نافله رمضان را سنّت کرد، عمربن خطاب بود و در زمان پیغمبر(صلی الله علیه و آله) و دوره خلافت ابوبکر چنین چیزی وجود نداشت. امّا عمر با استحسان به این امر رأی داد ومردم را بدان ترغیب کرد و خود معترف بود که این بدعت است امّا می گفت بدعت خوبی است! و به این بدعت عمر بزرگان اهل سنت نیز اعتراف کرده اند و در کتب خود آورده اند:

اعتراف عمر بر بدعت تروایح در صحیح بخاری

ابن شهاب از عروه بن زبیر، از عبدالرحمان بن عبدالقاری نقل کرده که گفت: شبی از شبهای رمضان با عمربن خطاب به مسجد رفتیم، مردم متفرق بودند و هرکس برای خود نماز می خواند و بعضاً مردی با اقوام خود به نماز مشغول بود. عمر چون این بدید گفت: به عقیده من اگر اینها را با یک امام گرد آوریم بهتر است. و در پی این تصمیم ابیّبن کعب را به امامت گماشت. شب دیگر به اتفاق به مسجد رفتیم و مردم به جماعت نماز می خواندند، عمر گفت: نعم البدعه هذه این بدعت خوبی است! البته نمازی که پس از خوابیدن بخوانند; یعنی آخر شب از اینکه اوّل شب اقامه شود بهتـر خـواهـد بـود.

(صحیح البخاری ک التراویح ج ۲ / ۲۵۲، موطأ مالک ج ۱ / ۱۱۴، الطرائف لابن طاوس ص ۴۴۵ عن الجمع بین الصحیحین.

۸ نظر

 1. سنی گفت:

  طبق آیه قرآن خدا از عمر راضی است و عمر از خدا راضی شده است چون به کوری چشم شما عمر از سابقون و الاولون و از مهاجرین است.. اگر تراویح ساخته عمر است پس قبر پرستی و بارگاه سازی و سیاهپوشی و سینه زنی و وضو ناقص گرفتن و عمل به احادیث جعلی و اعتقاد به خرافات و .. و… و… بدعت کیست در دین شما؟

 2. foad گفت:

  سلام. اولا تمام مطالب گفته شده در بالا از کتب خود شما بدعت گذاران سنی است. دوما مثل هم مذهبی هات دروغ گفتی کدوم ایه گفته خدا از عمر ملعون راضیه , اصلا مگه میشه عقلا و شرعا کسی حبیبه خدا رو شهید کنه و خدا بگه ازت راضیم؟؟؟ با کدوم عقلت میگی اینو؟!! ولی من از ایه قران ثابت میکنم که خدا عمر رو روز قیامت عذابی میکنه که هیچ شخصی رو اونجور عذاب نمیکنه ایه ۲۵ و ۲۶ سوره فجر و این دو ایه رو هم کسی ترجمه و تاویل کرده که خود عمر همیشه از او درخواست کمک میکرده و اون کسی نیست جز امام علی علیه السلام حالا چه جوری میشه که خدا کسی رو دوست داشته باشه ولی اون رو عذاب کنه؟ تو بگو!سوما وضوی تو و امثال تو ناقصه نه ما, سیاهپوشی و بارگاه سازی رو کی گفته بدعته غیر از شماها که راست گو نیستید و اینکه شیعه قبر نمیپرسته چون مثل شما خرافه پرست نیست پس اینم از تخیلات شما سرچشمه میگیره حالا بگو ببینم کجای قرانه که اگه وضو گرفتی و خوابیدی یا باد معده دادی وضو باطل نیست و میشه بدون وضو نماز خوند؟ این چه مذهبیه که در حال نماز شماها باد معده میدید ؟!!! چه وضویی که با اینکه پاهاتونو میشورید ولی همیشه کثافت از پاهاتون میباره وجدان کن خودت میبینی . در اخر هم حرفت رو تایید میکنم که دین ما با شما از زمین تا اسمون فرق داره . انشائ الله با خلیفتون محشور بشی

 3. Cheyanne گفت:

  All of these articles have saved me a lot of haedacehs.

 4. Mattingly گفت:

  Shiver me timebrs, them’s some great information.

 5. حسين گفت:

  به این دوست سنیمون بگین (البته دشمن، چون ما هـیچ دوستی با محبان قاتل حضرت زهرا سلام الله علیها نداریم) که زنا زاده می تواند دشمن امیرالمونین علی علیه السلام بأشد ، حضرت رسول (صل الله علیه واله وسلم) می فرمایند: یا علی لا یبغضک الا الزنا : یا علی هیچ کس نمی تواند دشمن تو بأشد مگر زنا زاده بأشد ، دوستان بهتره یک سوالاتی از مادرشون بپرسند.
  یا علی مدد

 6. آریایی 91 گفت:

  بردشمن مرتضی علی ، لعنت باد
   برغاصب حق آن ولی ، لعنت باد   
  گفتا : که به عثمان وابوبکر وعمر؟ 
  گفتم : به خدا قسم ، بلی ، لعنت باد

نظر دهيد