اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

سخنان سخیف و توهین آمیز دکتر الهی قمشه ای و تمسخر روایات معتبر و ارزشمند شیعه + فایل صوتی

 سخنان سخیف و توهین آمیز دکتر الهی قمشه ای و تمسخر روایات معتبر و ارزشمند شیعه + فایل صوتی

 

 

 

امام صادق علیه اسلام ازسنت پیامبر صل الله علیه وآله می گوید:

کَانَ رَسُولُ اللَّهِ ص یَخْرُجُ فِی مَلَإٍ مِنَ النَّاسِ مِنْ أَصْحَابِهِ کُلَّ عَشِیَّهِ خَمِیسٍ إِلَى بَقِیعِ الْمَدَنِیِّینَ فَیَقُولُ ثَلَاثاً- السَّلَامُ عَلَیْکُمْ یَا أَهْلَ الدِّیَارِ وَ ثَلَاثاً رَحِمَکُمُ اللَّهُ ثُمَّ یَلْتَفِتُ أَصْحَابَهُ …[۱]

امام صادق علیه السّلام مى‏فرمودند:

رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم در هر شب جمعه با گروهى از اصحابشان به قبرستان بقیع در مدینه تشریف مى‏بردند و در آنجا سه مرتبه مى‏فرمودند:

السّلام علیکم یا اهل الدّیار (سلام و درود بر شما اى اهل شهرها).

و سه مرتبه مى‏فرمودند: رحمکم اللَّه (خدا شما را رحمت کند).

امام رضا علیه السلام فرمودند:

 قَالَ مَنْ أَتَى قَبْرَ أَخِیهِ ثُمَّ وَضَعَ یَدَهُ عَلَى الْقَبْرِ وَ قَرَأَ إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ سَبْعَ مَرَّاتٍ أَمِنَ یَوْمَ الْفَزَعِ الْأَکْبَرِ أَوْ یَوْمَ الْفَزَع‏ [۲]

کسى که بالاى قبر برادر مؤمنش رفته و دست روى آن گذارده و سوره «انّا انزلناه» را هفت مرتبه بخواند از روز فزع اکبر در امان مى‏باشد.

امام صادق علیه السلام درباره ارواح مردگان وزیارت از خانواده می فرمایند:

إِنَّ الْمُؤْمِنَ لَیَزُورُ أَهْلَهُ فَیَرَى مَا یُحِبُّ وَ یُسْتَرُ عَنْهُ مَا یَکْرَهُ وَ إِنَّ الْکَافِرَ لَیَزُورُ أَهْلَهُ فَیَرَى مَا یَکْرَهُ وَ یُسْتَرُ عَنْهُ مَا یُحِبُّ قَالَ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَزُورُ کُلَّ جُمْعَهٍ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَزُورُ عَلَى قَدْرِ عَمَلِه‏ [۳]

ابو عبد اللَّه صادق علیه السلام فرمودند:

روح مؤمن اجازه مى‏یابد و به دیدار خانواده‏اش مى‏آید تا از حال و روزگار آنان با خبر گردد، اما آن چه براى او محبوب و مسرت آمیز باشد، مشاهده مى‏کند و آن چه براى او مکروه و نفرت آمیز باشد، مشاهده نخواهد کرد. روح کافر نیز به دیدار خانواده‏اش موفق مى‏شود، اما آن چه براى او مکروه و نفرت آمیز باشد، مشاهده مى‏کند و آن چه براى او محبوب و مسرت بخش باشد، مشاهده نخواهد کرد. ابو عبد اللَّه صادق گفت: برخى فقط روزهاى جمعه به دیدار خانواده خود نائل مى‏شوند و برخى به تناسب اعمال صالحه و مقام و منزلتشان بیشتر و یا کمتر به زیارت خاندان خود مى‏آیند.

 

 

 سخنان سخیف و توهین آمیز دکتر الهی قمشه ای و تمسخر روایات معتبر و ارزشمند شیعه

دکتر حسین الهی قمشه ای از مروجان و منادیان  فلسفه وعرفان  طی سخنانی ارزش و اهمیت سنت اسلامی و شیعی  زیارت قبور ائمه معصومین علیهم السلام و قبور مؤمنین را مورد سئوال و تردید قرار داد و گفت ما صورت پرست شدیم و هنوز قبول نکرده ایم که این بدن کاره ای نیست به همین جهت دایما به دنبال گور این و گور آن هستیم. وی افزود من خودم سی سال است که پدرم فوت کرده ولی هیچ وقت سر مقبره او نرفتم. متن سخنان دکتر الهی قمشه ای چنین است:

«این هم یکی از گرفتاری های جامعه ماست که هنوز نفهمیدیم که خاک سعدی شیراز کجاست. ما پا می شیم می ریم شیراز. ما هنوز قبول نکرده ایم که این بدن کاره ای نیست و آن کسی که عاشق می شود می رود به عالم دیگری و عشق جاودانه است. این را قبول نکردیم. به همین جهت دائما به دنبال گور این و گور آن می گردیم. یکی از بزرگان سخنرانی می کرد و می گفت که جوونها بگردین گور میرزا عبدالله {موسیقیدان و نوازنده} را پیدا کنید. کجاست گور میرزا عبدالله؟ گفتند گور میرزا عبدالله فرض کن که همین جاست. گور میرزا عبدالله ردیف میرزا عبدالله است و هر وقتی خواستید برید سر گور میرزا عبدالله برید سراغ یک آدمی که ردیف میرزا عبدالله را بلده و به شما یاد میده، این میشه گور میرزا عبدالله.

من خودم سی ساله که پدرم فوت کرده هیچ وقت سر مقبره او نرفتم. یک بار مرحوم پدر را به خاک سپردیم و بقیه شو حضور داره، آن روح جاودانه همیشه با ما هست. ما یک مقدار زیادی صورت پرست شدیم. اولا فکر می کنیم که شبهای جمعه ارواح آزادند، تعطیله و ما نمی دونیم شنبه یک شنبه  اونجا چه جوریه که؟ (خنده حضار) شبهای جمعه …لابد سه ماه تعطیلی هم آنها تعطیل اند. خب شبهای جمعه چی میشه؟ بابا شما تعطیلی، اونا که تعطیل نیستند، ما تعطیلیم. بعد می گویند بریم شب جمعه، ارواح می آیند آنجا ما اونا را آنجا ملاقات کنیم. مثل آدم هایی که ممنوع الورود هستند که گاهی اوقات می رند به یک کشوری، می گه تو بیا دبی منم از اونجا می آم دبی، آنجا همدیگر را ببینیم. این که ممنوع الملاقات نیست، میتونه بیاد خونه شما، اگه میتونه بیاد توی اون قبرستون، میاد خونه خود شما. مرحوم پدرم وقتی که ما نشستیم دور هم، خواهرا و برادرا، پدرم چرا نیاد اونجا، بره توی اون قبرستان چه کار بکنه؟ منتظر ما باشه، بگه من وا ایستادم نیامدند هیچ کدامشان؟ (خنده حضار) میاد خونه ما، اونجا که بهتره اگه اون روح آزاده، اگر آزاد نیست که پس اونجا برای چه میرید؟

ما با تصوراتی که داریم آزاد نیستیم. عشق به خوبی گرفتاری هم داره، گرفتاری اون چیزهایی است که نمی ذاره ما به اونها برسیم. یکی اش همین صورت پرستی است. ائمه ما هم گفتند، امام رضا کجاست که می خوای زیارتش بکنی؟ گفتند “فی قلوب من والاه قبره”، قبرش در دل کسی است که اون را دوست دارد. تو برو ببین اگر این آدم او را دوست داره، بیا این آدم را زیارت کن. هیچ چیز بهتر از زیارت یک ولیّ، یک کسی که عاشق اونه {نیست} کسی که عاشق الهی قمشه ای ـ مرحوم پدرم ـ اگه ببینه که یک کسی هست که اینم عاشق اونه، خب میره زیارت اون. نزدیکترین کس به اون اینه، و فی قلوب من والاه این حرف خیلی مهم است که متاسفانه نمی زنند این حرف را  که در دل آن کسی که دوستش داره، آن کسی که امام حسین را دوست داره ممکن است بغل دستت نشسته باشه، تو داری پا میشی میری اونجا! البته اون سیر ظاهری هم در بعضی افراد یه احوالی ایجاد می کنه ولی این تصورات نباید در ذهن ما بیاد که اونو اونجا میشه دید. اون را همه جا می تونید، هر جا که دلتون با اون پیوند برقرار بکنه و معرفتی از او پیدا بکنین، دلتون پر بزنه برای او، او میاد پیش شما کما این که اگر دلتان برای خدا هم پر بزنه . یکی می گفت من عاشق خدام، نمی آد خدا، گفتم نیستی هنوز اگه باشی، خداوند منتظره یکی دلش پر بزنه، فورا میاد، این قدر هم دلش نازکه خداوند که به محض این که ببینه که تو داری غصه می خوری و می گی من در فراق تو هستم و کجایی همان موقع می آد. اصلا همان فراق را او فرستاده که تو احساس بکنی و گر نه تو که احساس فراق او را نمی کردی. اگر دیدی که دلت تنگ شده برا خدا بدان که اونجاست، ببین که اومده . انشاء الله ما عاشق بشیم به معنای واقعی عاشق روح که روح به معنای حقیقی به معنای عشق و به معنای شادی و به معنای جاودانگیِ روح که نه زاده شده، نه می میرد، لم یلد و لم یولده، روح ما نماینده خداست لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا احد!»

دریافت فایل صوتی به حجم ۱ مگابایت


[۱] -کامل الزیارات ص۲۲۱

[۲] -الکافی  ج۳ ص۲۲۹ باب زیاره القبور

[۳] -الکافی ج۳ ص۲۳۰ بَابُ أَنَّ الْمَیِّتَ یَزُورُ أَهْلَه‏

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

۱۸۸ نظر

 1. baran می‌گه:

  سخنان استاد عالی و کاملا درست بود کاش دقت کنید که ایشون میگن درسته که رفتن به حرم احوال خوبی میده اما دلیل به رفتارای دیگه افراطی نمیشه
  ایشون گوهر دین اسلام رو دارن سعی میکنن بفهمونن که ارزش دین ما بیشتر از این رفتارای ظاهری و افراطی دیگرانه

  • مهیار می‌گه:

   سلام

   واقعا براتون متاسفم که درک و فهمتون اینقدر محدوده که متوجه نیستید استاد قمشه ای منظورشون چیه

   شما چه کسی هستی که از استاد ایراد میگیری؟ خودت چقدر میفهمی؟ چندکلاس سواد داری؟ میدونی و میفهمی چه کاری داری انجام میدی؟

   خودتو اصلاح کن و در ک و فهم و شعورت در حدی نیست که بفهمی

 2. زمان می‌گه:

  {به قول دکتر قمشه ایی در زندگی کارهایی بکنیم که بزرگان به زیارت ما بیایند.}- نه اینکه ما به زیارت آنها برویم و بجز صرف وقت و هزینه چیزی عایدمان نشود.

 3. mary می‌گه:

  مشکلتون اینه که مغزاتون همه پر شده از حرف هایی که هیچ ربطی نه به اسلام داره نه به دین نه به شیعه و هی داره قربانی میگیره معلومه که اینو باید بگی. زنه میره حرم امام رضا خودشو میکشه یه پنجره رو بگیره مردمو خورد میکنه درسته انرژی مثبت داره اونجا اما از ده قدم هم میشه با امام رضا حرف زد
  وقتی سلام ما رو پیش از سلام خودمون میدن یعنی چی؟؟شما اینو بگو بعد بگو سخیف
  هیچ امامی به معاویه هم نگفت سخیف برو نهج البلاغه بخون که امام علی چی میگه
  توهین هیچ جا جایز نیس توی قران هم اومده و مفهوم شاملیه که میخوای بهت توهین نشه توهین نکن
  برید جوونای که روز به روز به خلاف بیشتر کشیده میشن چون از محبت دورشون کردید و سرکوبشون کردید رو جمع کنید برید جریر بخونید برید دین داری واقعی رو یاد بگیرید به جا برچسب زدن به این و اون و اتهام به هر آدمی مایه خجالت آدمی که از جهلش به دیگران توهین میکنه
  و فقط از خدا بترسید اگر ایمان واقعی دارید!!!

 4. مهتاب می‌گه:

  هیچ کس مثل استاد نمیتونه عشق خدا و دین رو تو دل آدم جا بندازه، شما همونی که آخرش میشی داعش افراطی وگرنه استاد هیچ چیزی جز مدح و ثنای خدا و تمجید از دین و بزرگان دین و قرآن نداشته!
  امام علی کسی بوده که سه روز افطارش رو میداده به فقیر و روزه میگرفته بعد راضی میشه که بارگاهش از طلا باشه وقتی بچه های گرسنه تو کشورن؟ استاد حرفی زده جز اینکه قدیسان عالم رو بشناسید و ازشون درس بگیرید نه اینکه فقط براشون عزاداری کنید!!! توروخدااا فکر کنید و ایمان بیارید …!

 5. مهدی می‌گه:

  آقا لطفا شما به این استاد به این زنده کننده ی دین اشکال نگیرید این صاحب این سایت که تعطیله
  والسلام

 6. علی می‌گه:

  والله دکتر قمشه ای راست میگه . ما بت پرست شدیم .

 7. مهتاب2 می‌گه:

  سلام به همه. من با دکتر موافقم من مامانم فوت کرده خیلی وقته واقعا نتونستم برم روی مزارش چون خیلی ازم دوره ولی هروقت نااراحتم شب بخوابم میاد واز دیدنش شاد میشم دخترموخواستم عروس کنم اومده بخواب داداشم قبل از اینکه من یک کلمه به کسی بگم بهش گفته بود شما جای من برو بگو مبارکه!

 8. رهگذر می‌گه:

  لعنت بر الهی قمشه ای اگرمنظورش حرفی است که شمابرداشت کرده اید

 9. آزاده می‌گه:

  باسلام به دوستان مسلمان وغیر مسلمان منظور دکتر اینه که گرفتار پوست دین شدیم و از مغزش که دعا وارتباط قلبیه دوریم و این یه واقعیته که انسانهای کوته فکر از اون غافلن

 10. علی می‌گه:

  شما میدونی با این تیتر زدن و نحوه صحبت کردن چه ضربه ای به تفکر آدمها به شیعه میزنی .نکنید توروخدا بلندگوی مذهب شیعه نشید اینطوری .شیعه رو از منظر واقعی اش به مردم معرفی کنید .آقای دکترالهی دانشمند فرهیخته ،عاشق به معشوق اهی رسیده است

 11. بافریج می‌گه:

  درود بر الهی قمشه ای

 12. وحید می‌گه:

   حضرت دکتر الهی قمشه ای ناخدای کشتی نجات از آشفته بازار این دنیا هستند و افرا انگشت شماری به این درجه از تعالی رسیده اند لطفا مراقب حرف زدن هاتون باشید چیزی رو که قدرت حضمش رو ندارید اظهار نظر هم نکنید منظورم در رابطه با اشخاصیست که این مرواریدهای سخنان دکتر رو توهین آمیز میدونن.

 13. کعبه حقیقی تو دل آدماست می‌گه:

  کاش اینقدر ظاهر بین نبودن یه عده. ی خورده ب عمق مطلب فکر میکردن.
  بسیار زیبا بود سخنان ایشون

 14. رامین می‌گه:

  سلام و درود خدا و بنده کوچک خدا بر استاد الهه قمشه ای مومن. درود بر تمام مومنین خوشتیپ.
  لعنت بر خوارج.
  من هم شیعم، هم معتقد، هم مذهبی، هم خانوادم مذهبیه بگذریم از اصل و نصبم. با همه این تفاسیر خرافی و منجمد نیستم و نمی خوام باشم. خدا همه مومنین و همه کسایی که ظرفیت دارن رو به راه راست هدایت کنه.

 15. حمیده می‌گه:

  آقای الهی قمشه ای ! شما که پاک ارزش زیارت از قبور رو که اینهمه امامانمان به آن توصیه کرده اند زیر سئوال بردید کاش کمی ملاحظه کنید و اینقدر بی محابا تیشه به ریشه ی اسلام نزنید وای کاش بعد از سی سال سری به قبر مرحوم پدرتان بزنید مطمئن باشید اگر برکتی و فایده ای در زیارات قبور نبود ائمه به آن تاکید نمی کردند یه سری به قبر پدرتان بزنید شاید کمترین فایده ی این زیارت این باشد که به خاطر بیاورید روزی شما هم همانجا خواهید رفت ومنتظر آمدن عزیزی از عزیزانتان خواهید بود.

 16. علی می‌گه:

   شما دشمن ایران و ایرانی و اسلام هستی که با این تیترکه زدی بازدیدات زیاد بشه آبرویه ادمای با آبرو که برای اایران واسلام افتخار هستند زیر سوال ببری .صحبتهاش کاملا درسته تو مغزت فندقیه و ظاهر بینی مرد باش حداقل نظرو ثبت کن اگه دین نداری ازاده باش

 17. حسین می‌گه:

  حکایت استاد الهی و این آقایی که ادعا داره به شیعه و رزایات توهین شده منو یاد قضیه منصور حلاچ انداخت

 18. محبوبه می‌گه:

  چقدر زیباست که فکرکنیم به جای اینکه قرآن رو زیبا بخونیم .زیبا بفهمیم وسیرتی اینچنین داشته باشیم.گرچه با آهنگ خوش باید تلاوت بشه .چون آدم وقتی به محبوبش رجوع میکنه که مثل یه یاقی حرف نمیزنه اما اون محبوب خوشحال تر میشه اگه به کلامش احترام قائل شی وبهش عمل کنی.بنابراین به جای خورده گرفتن از کلام استاد بهتره به عمقش فکر کنیم._متشکر

 19. مهیار می‌گه:

  خیلی سطح افکارتون محدوده، لطفا این صفحه را حذف کنید وگرنه علاوه بر فیلترینگ به دلیل منحرف کردن اذهان عمومی به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه معرفی خواهید شد.

نظر دهيد