رابطه بین عثمان و میمون به نقل از قران و پیامبر!!!

رابطه بین عثمان و میمون به نقل از قران و پیامبر!!!

عثمان از نسل شجره ملعونه در قرآن

به موجب نقل بزرگترین حفاظ حدیث و اعلام تاریخ و مفسران اهل تسنن پیامبر اکرم صلی الله علیه واله در خواب دید تعدادی میمون بر فراز منبر او جست و خیز می کنند و چون بیدار شد افسرده خاطر و ناراحت گردید که تا پایان عمر به حال اول باز نگشت, پس این آیه شریفه نازل شد:

وَ ما جَعَلْنَا الرُّؤْیَا الَّتِی أَرَیْناکَ إِلاَّ فِتْنَهً لِلنَّاسِ وَ الشَّجَرَهَ الْمَلْعُونَهَ فِی الْقُرْآن‏

آن خوابى را که به تو نشان دادیم و نیز درخت لعنت شده در قرآن را جز براى آزمایش مردم قرار ندادیم. (اسراء/۶۰)

خداوند از این دو دسته زمامدار بعد از پیامبر و اطرافیانش تعبیر به شجره ملعونه فرمود و رؤیای پیامبر ص درباره میمون ها, با روی کار آمدن متصدیان خلافت از دو خانواده نامیمون بنی سفیان و ابی العاص تعبیر عملی گردید. (۱)

ابن جوزی نوشته است: عثمان نیز از شجره ملعونه در قران است که مشمول لعن قرانی می باشد. زیرا او هم به شرحی که قبلا نوشتیم از شجره بنی امیه و پسر عموی مروان و پدر زن وی و آغازگر خلافت بنی امیه بود. (۲)

عثمان که خود از نسل شجره ملعونه (بنی امیه) می باشد, در زمان حکومتش به این خاندان ننگین بذل و بخشش های بی حد و حسابی کرد. و ایشان را برای حکمرانی در سرزمین های مختلف می فرستاد. و تاحدی که میتوانست به آنها میدان داد تا در نتیجه آن بنی امیه خلافت را به دست گرفتند و سالها با ظلم و ستم به اهل بیت علیهم السلام و مسلمانان حکومت کردند.

اسناد:

(۱) تفسیر طبری ۱۱/۳۵۶, مستدرک حاکم ۴/۴۸۰, تاریخ بغداد خطیب ۳/۳۴۳, کنزالعمال متقی هندی ۶/۴۰و ۹۰, درالمنثور سیوطی ۴/۱۹۱, تفسیر آلوسی ۱۵/۱۰۷, تفسیر شوکانی ۳/۲۳۰, سیره حلبی ۱/۳۳۷ و…

(۲) زاد المسیر فی علوم التفسیر ابن جوزی: چ مصر

۲ نظر

  1. jar گفت:

    بد بخت اقده ای

  2. محمدرضا شیخی گفت:

    بدبخت عقده ای کیه؟ما یا شما که پیامبر ص عقده فرمانروایی رو رو دلتون گذاشته بود و با زهر خوراندن به پیامبر ص به آرزوی دیرینه تون رسیدید؟یا علی مدد

نظر دهيد