دلایل دعا برای امام زمان (عج) (27) : کمالات

دلایل دعا برای امام زمان (عج) (۲۷) : کمالات

دلایل دعا برای امام زمان (عج) (۲۷) : کمالات

doa baraye emam دلایل دعا برای امام زمان (عج) (23) : مرگ ابلیس

آیا دیده اید وقتی یکی از علمای شهر، دچار بیماری شود، پشت بیمارستان صفی از انسانها نگران ایجاد می شود؟ حتی اگر کسی نتواند خودش را به بیمارستان برساند، از خانه ی خودش، با خلوص قلب برای او شفای او دعا خوهد کرد. می دانید چرا؟ چرا که علما و انسانهایی نظیر آنان، به شدت کم یاب اند و از دست دادن یک عالم، رخنه ای در جامعه ایجاد می کند که پر نمی شود.

 

می دانید چه چیزی ما را نگران رفتن علما و بزرگان می کند؟ کمالات آنها. حالا ما کسی را در جهان داریم که بیشترین کمالات را دارد و راستش را بخواهید ما نه تنها برای کمک به حل مشکلاتشان صف نمی بندیم بلکه بسیاری از اوقات حتی یادمان می رود که برای سلامتی شان دعا کنیم.

حضرت بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه)، باقی مانده از نسل بزرگترین انسانهای روی زمین، کسی  است که کمالات ایشان را بزرگترین علمای ما، حتی به خواب هم نمی مانند.

امام جعفر صادق‏ (علیه السلام) فرمودند: «هیچ معجزه‏ای از معجزات انبیا و اوصیا نیست مگر این ‏که خداوند تبارک و تعالی مثل آن را به دست قائم‏ (عج) ظاهر می‏گرداند تا بر دشمنان اتمام حجّت کند.» (1)

می دانید آقای ما در هنگام ظهور، خود را چگونه معرفی می کنند؟ ایشان با تکیه بر دیوار کعبه می فرمایند: «ای مردم! هر آن ‏که می‏ خواهد آدم و شیث را ببیند، بداند که من آدم و شیث هستم، و هر که می‏خواهد نوح و فرزندش سام را ببیند، بداند که من همان نوح و سامم. و هر شخصی که مایل است ابراهیم و اسماعیل را ببیند، بداند که من همان ابراهیم و اسماعیل می‏باشم. و هر که می‏خواهد موسی و یوشع را ببیند، من همان موسی و یوشع هستم. و هر کس می‏خواهد عیسی و شمعون را ببیند، من همان عیسی و شمعون هستم. و هر کس می‏خواهد محمد و امیر المؤمنین علی (‏علیهما السلام) را ببیند، بداند که من همان محمد و علی‏ (ع) هستم. و هر که می‏خواهد حسن و حسین (‏ع) را ببیند، بداند که من همان حسن و حسین‏ (ع) هستم. و هر که می‏خواهد امامان از نسل حسین ‏(ع) را ببیند، بداند که من همان ائمه اطهار (علیهم السلام) هستم. دعوتم را بپذیرید و به نزدم جمع شوید که هرچه گفته ‏اند و هرچه نگفته ‏اند را به شما خبر می‏دهم.» (2)

اگر علمای ما کم یاب اند، آقای ما یکی بیشتر نیست. دعا کنیم که سر سلامت و دل خرسند داشته باشند. دعا کنیم که دعایمان کنند؛ با همان نفَس مسیحایی و قلب رووف فاطمی.

دعای این هفته
در یکی از تشرفات علما، صلواتی از جانب امام عصر (ارواحنا له الفداء) نقل شده است که به خواندن آن سفارش کرده اند. این صلوات را می توانید به طور کامل از اینجا ببینید.

پی نوشت:
۱٫ اثبات الهداه: ۳۵۷:۷؛ به نقل از موسوی اصفهانی، محمد تقی، مکیال المکارم، نشر مسجد مقدس جمکران، ج ۱، ص ۲۱۰
۲٫ بحار الانوار: ۹:۵۳؛ به نقل از همان، ص ۲۱۱

پ.میعاد

امام سجاد (ع) فرمودند: «حق کسى که به تو نیکى کرده، این است که از او تشکر کنى و نیکى اش را به زبان آورى و از او به خوبى یاد کنى و میان خود و خداى عزّوجلّ برایش خالصانه دعا کنى…» کسی را سراغ دارید که در حقتان بیشتر از امام عصر (عج) خوبی کرده باشد؟ قرار است در این مجموعه، شما را
 با نیکی های امام آشنا کنیم.

 

نظر دهيد