اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

دشمنی معاویه با امام علی (ع) تا تکه تکه کردن کشته ها!!!!!!!

فرمان معاویه بر تکه و پاره کردن اجساد!

وقتى عبد اللّه بن بديل، از سپاه على علیه السلام كشته شد، معاويه و عبد اللّه بن عامر رفته بر سر نعش او ايستادند. عبد اللّه بن عامر، كه دوست عبد اللّه بن بديل بود، عمامه خويش را بر صورت او گسترده و برايش طلب مغفرت كرد. معاويه گفت: صورتش را باز كن. گفت: نه بخدا تا جان در بدن دارم نخواهم گذاشت او را مثله كنى! معاويه گفت صورتش را باز كن، ما وقتى آن را به تو بخشيديم ديگر مثله‏اش نمى‏كنيم.(1)

نسب‏شناس معروف ابو جعفر بغدادى در المحبر مى‏نويسد: معاويه در دستورات كتبى‏اش به زياد گفته بود: هر كه را بر دين و نظريه على يافتى بكش و جسدش را مثله و تكه و پاره كن.(2)

معاویه در حالی دستور بر مثله و تکه و پاره کردن اجساد مومنین می دهد که حتی مثله کردن حیوان و حتی سگ هم جایز نیست. و پیامبر اکرم صلی الله علیه واله كسى را كه نعش حيوانى را مثله و تكه پاره كند لعنت فرموده است!(3) حديث نهى از مثله و تكه پاره كردن نعش، از چندين طريق روائى آمده است، از طريق امير المؤمنين على علیه السلام، انس، ابن عمر، عبد اللّه بن يزيد انصارى، سمرة بن جندب، زيد بن خالد، عمران بن حصين، مغيرة بن شعبه، حكم بن عمير، عائذ بن قرط، ابو ايوب انصارى، يحيى بن ابن ابى كثير، و اسماء بنت ابى بكر. و احاديث آنان در صحيح بخارى و صحيح مسلم و سنن ابى داود و سنن الكبرى بيهقى و مسند احمد حنبل و معجم طبرانى درج و نگاشته است.(4)
اسناد:

(1) صفین ص277، شرح ابن ابی الحدید ج1ص486

(2) المحبّر ابوجعفر بغدادی ص479

(3) نصب الرایة ج3ص120، السیر الکبیر ج1ص78، صحیح بخاری باب ما یکره من المثلة

(4) نصب الرایة زیعلی ج3ص118-121

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

نظر دهيد