حضرت آیت‌الله وحید : شنبه باید مملکت غوغا شود

حضرت آیت‌الله وحید : شنبه باید مملکت غوغا شود

حضرت آیت‌الله وحید : شنبه باید مملکت غوغا شود

 

آیت‌الله وحید خراسانی، صبح امروز در جلسه درس خارج خود ضمن تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع)، اظهار داشت: امام صادق(ع) رییس مذهب جعفری است و مذهب عبارت است از طریق وصول عقل و حق و آن نقطه‌ای که نه کسی درک می‌کند و نه می‌توان آن را توصیف کرد و آن شخصیتی که این خط را ترسیم کرده و درب آن را به روی بشریت گشود، این امام همام است.

ایشان افزودند: مذهب ما جعفری است، اما ما نه مذهب را شناخته‌ایم و نه شخصیتی که این مذهب را به وجود آورد. این مرجع تقلید با اشاره به این که امام صادق (ع) ۴هزار شاگرد داشتند، ابراز کردند: محمد بن مسلم ثقفی یکی از شاگردان آن حضرت است خدمات شایانی به اسلام و مسلمانان داشته است.

ایشان خاطرنشان ساخت: محمد بن مسلم ثقفی، شخصیتی است که ۳۰ هزار حدیث از امام باقر (ع) و ۱۶ هزارحدیث از امام صادق (ع) برای مسلمانان نقل کرده است.

آیت­ الله وحید خراسانی با اشاره به بیانات علمای سلف در رابطه با محمد بن مسلم ثقفی، اذعان داشتند: سخنان بسیاری درباره این شاگرد امام صادق(ع) وارد شده که نشان از عظمت و بزرگی این شخصیت علمی و اسلامی می­دهد. ایشان با اشاره به این که ما باید حد قصور و تقصیر خود را دریابیم، تصریح کردند: محمد بن مسلم ثقفی هم از شاگردان امام صادق(ع) است و ما هم از شاگردان این امام همام؛ فرق ما و این شخصیت علمی بسیار زیاد است و ما در مقابل فعالیت­هایی که او برای اسلام و مسلمانان انجام داده بسیار عقب هستیم.

این مرجع تقلید با اشاره به مقام امام صادق(ع)، بیان داشت: این امام همام از نظر زهد، فضل، عبادت و ورع دارای مقامی بودند که حتی دشمنان ایشان نیز به این مقامات اذعان داشتند و آنچه که علمای چهار مذهب نتوانستند آن را انکار کنند، این است که نزد امام صادق(ع)، جفری است که تمام جنبه­ های علم، قدرت، سیطره، سلطنت و …… در آن قرار دارد.

ایشان با بیان این­که ما نتوانستیم گوشه­ای از این مقامات امام صادق(ع) را به مردم بفهمانیم، تصریح کرد: در روز شهادت این امام، مملکت باید یکپارچه غوغا شود و مردم باید بدانند که چه امامی را از دست داده‌اند. روز شهادت امام صادق(ع) نباید این چنین باشد که تاکنون بوده و این وظیفه شما خواص است و باید هیئات مذهبی را در کوچه و خیابان­ها به راه انداخته و عظمت مصیبت از دست دادن این امام عزیز را به مردم بفهمانید.

ایشان با اشاره به دعایی از امام صادق(ع)، ابراز داشتند: این امام همام در دعایی فرموده است که “رحم الله من أحیی أمرنا” و این دعا برای ما کافی است.

منبع:حوزه نیوز

نظر دهيد