اين اختيار صفحه ي اصلي را همانند اول خواهد كرد ، تمام ابزارك ها و تنظيمات به حالت اول باز خواهند گشت.

ريست

“ امام عصر ما رهبر معظم انقلاب است ” !!!

“امام عصر ما رهبر معظم انقلاب است” !!!

 

190

این، عنوان تیتر چالشی جدید سایت‌های خبری است! از نوع انتخاب تیتر، مشخص است که مطالب مطرح‌شده، مطلبی عادی نیست و در تضاد با باورهای جامعه است.

علی ابراهیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافت با تسلیت ایام محرم، اظهار داشت: امروز ما باید یزیدیان زمان خود را بشناسیم، یزیدیان عصر ما استکبار جهانی است که از هیچ ‌فرصتی برای نابودی شیعه و حق دریغ نمی‌کند.

وی با بیان اینکه خداوند منان با ما لطف مضاعف داشته است، افزود: ما انسان‌های خوشبختی هستیم که امام خامنه‌ای رهبر و مولایمان است و با درایت و اندیشه خود توطئه‌ها و مشکلات را خنثی می‌کند، امام عصر ما رهبر معظم انقلاب است.

امام جمعه بافت تصریح کرد: این وظیفه ما است که در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و اگر چنانچه ما این کار را انجام ندهیم، مطمئن باشید آنها بیکار نمی‌نشیند، ما باید امام حق را از باطل تشخیص دهیم و پا در رکاب کسی بگذاریم که هرچه انجام می‌دهد به نفع ماست.

ابراهیمی از مراسم عزاداری متمرکز شهرستان بافت در امامزاده «بزنجان» اظهار خرسندی کرد و گفت: مردم ما تشنه چنین مراسم‌های باشکوهی هستند.

… امام جمعه بافت اذعان داشت: یکی از وزرای کهنه کار استکبار گفته است که ما باید بازی‌ها را علیه ایران طولانی کنیم تا جمعیتشان به همین ترتیب کاهش یابد و این به نفع نظامشان نیست، کاهش جمعیت در ایران می‌تواند نیروی انسانی که منشا قدرت ایران است را کاهش دهد.

ابراهیمی در پایان ابراز داشت: آمار نشان می‌دهد اگر ما با این وضعیت پیش رویم تا سال ۱۴۸۰ جمعیتمان به ۳۱ میلیون نفر می‌رسد که از این ۳۱ میلیون نفر ۴۷ درصد آن بالای ۶۰ سال سن دارند.

************

نکاتی چند که به ذهن خطور می‌کند.

آقای ابراهیمی؛

اینکه باید یزیدیان دوران رو بشناسیم شکی درش نیست و بدون شکّ همه کسانی که بر علیه شیعه فعالیت دارند، مصداق لشکریان ابلیس هستند.

اما تعبیری که درباره رهبری به‌کار رفته، دارای ابهاماتی است:

اگر مراد از امام، امام خمینی است، یعنی امام خمینی این زمان، رهبر انقلاب می‌باشد، حرف درستی است و اشکالی ندارد؛

اما اگر مرادتان از امام عصر، حضرت حجت عجل‌الله‌فرجه است (که نیست)، قطعا کلامتان باطل است و نیازی به بحث نیست؛

و نیز اگر مرادتان از امام، پیشرو باشد (که به احتمال زیاد هم همین است)، یعنی منظورتان این بوده که پیشرو و مقتدای این دور و زمان، رهبر انقلاب است، اصل مطلبتان درست؛ ولی شیوه مطرح‌کردنش به‌شدت خطاست. زیرا “امام عصر” با توجه به روایات متواتره «من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه» و… در وجود نازنین حضرت بقیه الله تعین دارد و استعمال آن در معنای لغوی صحیح نمی‌باشد زیرا مانند این است که من از شما خطایی ببینم و به اعتبار ماهیت جوهری شما، حضرت‌عالی را اینگونه مخاطب قرار دهم که: “غلط کردی حیوان

باید دقت داشت که “هر سخن وقتی و هر نکته مکانی دارد”، مطرح‌کردن معانی لغوی اصطلاحات در جمع توده مردم اصلا صحیح نمی‌باشد و موجبات سوء برداشت را فراهم می‌آورد.

البته اگر فایل سخنرانی شما موجود بود، از روی لحن سخن‌گفتن بهتر معلوم می‌شد که این کلام در چه درجه‌ای از سخافت می‌باشد؛ آیا گفته‌اید: امام “عصر ما” … یا “امام عصر” ما …

اعاذنا الله و ایاکم من مضلات الفتن

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

۱ نظر

 1. دفتر امام جمعه بافت گفت:

  سلام

  در متن بالا اشتباه نوشته شده که امام
  عصر ما رهبر معظم انقلاب است که در صورتی در سایت فارس نیوز نیوز نوشته شده مقتدا و
  ولی فقیه زمان ما رهبر معظم انقلاب است لطفا تصحیح شود با تشکر دفتر امام جمعه شهرستان
  بافت

نظر دهيد