اختلاط زن و مرد در مراسم شبهای قدر و سکوت تعجب برانگیز !! + عکس

اختلاط زن و مرد در مراسم شبهای قدر و سکوت تعجب برانگیز !! + عکس

اختلاط زن و مرد در مراسم شبهای قدر و سکوت تعجب برانگیز !! + عکس

یکی از آفت های بزرگی که به تدریج در حال تبدیل به مساله ای عادی می  شود حضور مردان و زنان در مراسم شبهای قدر و حتی در مراسم دعای عرفه در صحنهای حرم مطهر امام رضا (ع) و صحن مسجد مقدس جمکران و در بسیاری دیگر از مکانهایی که مراسم در آنها بر گزار می شود به صورت مختلط و در مواردی نه چندان کم هم با بدحجابی و عدم رعایت شئوونات اسلامی می باشد.
باید گفت  جدا از اینکه همه افراد با هر گرایش و ظاهری و به هر نحوی در پیشگاه خداوند دست به دعا بر داشته اند و  این امری مثبت محسوب می شود  اما رعایت واجبات دینی بر اعمال مستحبی ارجحیت داشته و باید به افراد بدحجاب تذکرات جدی داده شود  اما  در بعضی اماکن مذهبی  کوتاهی بسیاری در این زمینه  صورت گرفته  است که امید است در آینده جبران گردد.
از طرفی جای تعجب است که در حالی که بسیاری از بزرگان و شخصیت ها  مدتی است تقاضای جدا سازی دانشگاه ها و تفکیک جنسیتی کلاس ها  را دارند اما نسبت به اختلاط دختر و پسر در مراسم معنوی این چنینی سکوت کرده اند و تذکری جدی داده نمی شود .
در پایان توجه شما را به سخنان  آیت الله مظاهری درباره اهمیت پرهیز از گناه و اختلاط مخصوصا در شبهای قدر جلب می کنیم که می گویند: نکته ای که بسیار اهمیت دارد، این است که در این چند شبانه روز قدر، گناه وارد زندگی شما نشود. لااقل از هنگام افطار تا وقتی که نماز صبح اقامه می شود، کوچک ترین گناه در زندگی کسی نباشد. در خطبه روز جمعه آخر ماه شعبان وقتی پیامبر(ص) به توصیف ماه مبارک رمضان پرداختند و در مورد فضائل این ماه سخن گفتند، امیرالمومنین(ع) از جای خویش برخاستند و عرض کردند: یا رسول الله، برترین اعمال در این ماه چیست؟رسول گرامی(ص)فرمودند: الْوَرَعُ عَنْ مَحَارِمِ اللَه.
و هم چنین سفارش شده است به  اجتناب از محرمات الهی یعنی در این ماه مراقب باشید معصیت پروردگار را انجام ندهید. حال، به مومنین توصیه و سفارش می شود که حداقل در سه شبانه روز قدر بیشتر از گذشته مراقب اعمال خود باشند و توجه داشته باشند که گناه موجب سقوط و ظلمت است و این ظلمت، مانع رسیدن رحمت خداوند متعال به آنان می شود. مواظبت از گفتار و رفتار ضروری است و همه باید دقت کنند که اختلاط بین زن و مرد در میان آنان نباشد. ظواهر شرع مقدس باید رعایت شود تا رحمت باری تعالی شامل حال بندگان شود.

با وجود انتشار ده ها مورد تصاویر بعضا بسیار نامناسب، ما در اینجا به چند تصویر نه چندان مساله دار!! اکتفا می کنیم.

۷ نظر

 1. سلیم گفت:

  فقط باید دعا و استغفار کنیم زیرا پیامبر(ص) در میان ما نیست و گر نه عذاب نازل می شه.

 2. no name گفت:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  ولی این هم در نظر داشته باشین این عکس ها که شما زدین عکس خواهر و مادر منو شماست
  فکرنمیکنم تو دین ما جایز باشه بدون رضایت کسی این کارو کرد
  درضمن ببنید این اختلاطه واقعا؟؟؟؟
  همیشه باید یه دیوار ۱ متری بین زن و مرد باشه؟؟!
  خداکنه قضاوت های سریع ما مارو اون دنیا گرفتار نکنه
  خدا بهمراهتون

  • عزیز گفت:

   سلام
   یا دین داشته باشید یا نداشته باشید .یا شب قدر هست و حجاب هست یا نیست  یا زنگی زنگ یا رومی روم . با خود روراست باشیم .همون کسی که گفته شب قدر هست گفته حفظ حجاب لازم است.آستین ۳ربع هم کفاف نمی کند

 3. ناشناس گفت:

  mikhay be zana begim ke too masjedi ke marda hastan nayan?gandesho dar avordi dg

 4. زرین گفت:

  این از اون حرفا است که آدم داغ می کنه – من فکر می کنم از هر راهی برای ارتباط با خدا باید استفاده کرد و کی میدونه ملاک خدا برای قضاوت چیه مطمئنا هر چی هست با این قضاوت بد شما فرق داره 

 5. اسما گفت:

  پناه بر خدا
  این چه نگاه بدبینانه و مغرضانه ایه؟

 6. ستاره گفت:

  این افراد باورکردند که حجاب ازدستورات دین اسلام نیست عبادات ومناجات زمانی ارزشمنداست که ما دیگرکمتربه سراغ گناه برویم حال اینان که با ظاهری گناه الود به شب قدرمی ایند واین یعنی اینکه این شب ها کاملا دکوراتیواست وقتی به احترام شب قدر پوشش خودرارعایت نکنیم روزهای دیگرکه دیگر تکلیفشان جداست …. خدایا همه ماراعاقبت به خیربکن

نظر دهيد