آثار دعا برای فرج (24) / سیراب می شویم

آثار دعا برای فرج (۲۴) / سیراب می شویم

آثار دعا برای فرج (۲۴) / سیراب می شویم

http://www.tazohor.com/wp-content/uploads/2013/11/doa-faraj.jpg

مَثَل ما وقتی که دعای فرج می خوانیم، مانند وقتی است که در وقت افطار کردن روزه ای که در طولانی ترین روزهای تابستان گرفته ایم، سوخته و تشنه و هلاک، یک لیوان آب می خوریم. البته وجه شباهتش خنک شدن دل نیست؛ وجه شباهتش حس سیرابی است؛ جوری سیراب می شویم که انگار تا به حال آب نخورده ایم. کسی که دعای فرج می خواند و با تمام ابزار و امکاناتش باقی مانده ی نسل رسول خدا (صلی الله علیه و آله) را یاری می کند، به دست خود حضرت رسول (ص) در قیامت سیراب می شود. قیامتی که تشنگی اش، قابل مقایسه با هیچ تشنگی نیست.

رسول خدا (ص) فرمودند: «…سپس پرچمی بر من وارد می ‏شود که (افراد آن) رخسارشان از نور برق می‏زند. به آنها می ‏گویم: «شما کیستید؟» می ‏گویند: «ما اهل کلمه ی توحید و تقوی از امّت محمّد مصطفی‏ (ص) هستیم؛ و ماییم بازماندگان اهل حق. کتاب پروردگارمان را برگرفتیم و حلال آن را حلال و حرامش را تحریم نمودیم  و فرزند پیغمبرمان‏ (ص) را دوست داشتیم و آنان را با همه ی وسائلی که برای خودمان به کار می‏ بردیم یاری کردیم و در خدمت آنان با دشمنانشان جنگ نمودیم.» پس به آنها خواهم گفت: «بشارت باد شما را که منم پیامبر شما محمّد و به تحقیق که در دنیا همین‏ طور بودید که گفتید.» سپس از حوض خودم به آنان آب می ‏دهم. آنگاه سیراب می‏ روند و به یکدیگر اظهار سرور و بشارت می ‏کنند، بعد از آن داخل بهشت می‏ شوند و تا ابد در آن جاودان خواهند ماند.» (۱)

حالا؛ بیایید تمام وسایل پیش رویمان را بشمریم: غیر از چشم و گوش و دست و پای سالم، محبّتی که در دل نسبت به مولایمان حضرت صاحب الزمان (ارواحنا له الفداء) داریم، برای برخی قلم، برای برخی منبر، فضای مناسب در جهان مجازی، مسجد و حسینیه و هیئت… چقدر از امکاناتمان را در راه شاد کردن غریب آل محمد (ص) خرج می کنیم؟ چقدر نسبت به زرق و برق و خواسته های دلمان روزه بوده ایم؟ هر چه بیشتر تشنه ی آقایمان شویم، وقت آمدن، از آب گوارای وجودش بیشتر بهره می بریم…

پی نوشت:
۱٫ ابن طاووس، على بن موسى‏، اللهوف على قتلى الطفوف / ترجمه فهرى‏، تهران، جهان، چاپ اول، ۱۳۴۸، متن عربی- فارسی، ص ۱۲۱؛ با استفاده از نرم افزار جامع الاحادیث نور ۳/۵؛ همچنین موسوی اصفهانی، محمد تقی، مکیال المکارم، نشر مسجد مقدس جمکران، ج ۱، ذیل بخش نتایج دعا برای فرج، ص ۵۷۷

پ.میعاد

 

در روایات ما تاکید بسیاری بر دعا برای فرج شده تا حدی که برترین عبادت خوانده شده است. این در حالی است که خداوند متعال به طور قطعی، ظهور را محقق خواهد ساخت و ولی امر خود را خواهد رساند. در این میان دعای ما چه فایده ای دارد؟

 در این مطالب، پاسخ این سوال را خواهیم داد که نتایج دعا برای فرج حضرت مهدی (عج) چیست؛ ان شاء الله

نظر دهيد